plakat 3_page-0001
Zadanie pt.  „Widzieć, chcieć, umieć” to konferencja, która odbyła się 16.10.2025 r. Dotyczyła działań na rzecz z osób z  niepełnosprawnością i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji, miała charakter wielowymiarowy. Obejmowała edukację, przełamywanie stereotypów oraz promocję pozytywnych przykładów aktywności osób z niepełnosprawnością oraz młodzieży szkolnej, zaangażowanej w wolontariat, która deklaruje się do pomocy chorym, osobom niepełnosprawnym i wykluczonym czy cierpiącym.
Adresatami zadania były osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny oraz wolontariusze i młodzież szkolna. Wzięli oni udział w  konferencji prowadzonej przez czterech specjalistów:

1.  „Zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami – przywilej czy konieczność” – Arkadiusz Sadowski

2.  „Potrzeby osób niepełnosprawnych, dzielenie się osobistym doświadczeniem oraz wsparcie w rehabilitacji społecznej i zawodowej. Realizacja pasji” – Anna Makowska

3.  „Wpływ korzystania z projektu asystenta osoby z niepełnosprawnościami na aktywność życiową osób z niepełnosprawnością” – Magdalena Leleń

4.  „Od świadomości do działania – jak przygotować młodzież do odpowiedzialnej pomocy” – Karolina Rodewald-Smaga.

W ramach konferencji wystąpił kwartet ANIMA, a na zakończenie uczestnicy wzięli udział w poczęstunku.

„Zadanie dofinansowano ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego w kwocie 10 000 zł. Dofinansowano z innych źródeł w kwocie 2 300 zł.”

Zapraszamy do fotorelacji

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie