Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła
15 maja 2016
- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ofiary zebrane dziś na tacę, przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
- Przed naszym kościołem, młodzież z KSM będzie sprzedawała ciasto. Ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.
- W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Jest to również 19 dzień miesiąca. O godz. 18.00 msza św. i intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
- W następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na mszy o godz. 30 wystąpi lekarski chór „Continuum”, po mszy będzie koncert pieśni Maryjnych. Na mszy o godz. 18.00 wystąpi zespół młodzieżowy, grający przy kościele o. Kapucynów na Poczekajce.
- Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00.
- Stowarzyszenie Misericordia organizuje w dniach 3-16 września 2016 r. pielgrzymkę „Francuskim Szlakiem” (m.in. Paryż, Lourdes, Carcassonne, Lisieux, Mont Saint Michel, La Salette, Turyn, Mariazell, Łagiewniki). Szczegóły na tablicy ogłoszeń, w stronie internetowej naszego kościoła oraz w zakrystii. Koszt 640 € + 840 zł.
- Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
- Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w sklepie „U Marka”. Są wolne intencje na mszach świętych w ciągu tygodnia.
Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania.