Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła – 7 listopada 2021 r.

  1. XXXII Niedziela Zwykła. Po mszy o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Ofiary zbierane dziś do puszki są przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego.

– w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to również Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie, Polakach, rządzących i tych którzy zginęli walcząc o jej wolność. O godz. 10.00 w Archikatedrze – msza święta w intencji Ojczyzny.

  1. W następną niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na budownictwo sakralne.
  2. Pamiętajmy, że z wiary w życie wieczne wynika troska o naszych bliskich zmarłych.
  • Podstawowy wyraz tej wiary i troski, to ofiarowane w ich intencji Msze św., w tym także tzw. Msze św. gregoriańskie.
  • Druga forma – to modlitwa, szczególnie odmawiany wspólnie różaniec. W naszym kościele, różaniec za zmarłych, będziemy odmawiać w niedziele listopada o godz. 17.30. Już teraz, można przygotować kartki z imionami naszych zmarłych. Kartki wyłożone są na stoliku z prasą.
  • Trzecia forma pomocy zmarłym to odpusty cząstkowe lub zupełne czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie będzie można uzyskać dla naszych zmarłych min. w dniach od 1 do 30 listopada przez spełnienie następujących warunków:

– Stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.).

– Brak przywiązania do grzechu.

– Pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza.

– Modlitwa w intencji zmarłych.

– Modlitwa w intencjach Ojca Św..

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła: 9×10, 5×20, 3×50, 1×150 i 1×300 zł. Dziękujemy narzeczonym za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  2. Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  3. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi gości.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania niedzieli.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie