http://piotrajana.pl/?p=15272

Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła
12 listopada 2017

 

  1. XXXII Niedziela Zwykła. Gościmy dziś wolontariuszy ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w Lublinie którzy prowadzą solidarnościową akcję, zbierając ofiary do puszki. Zebrane pieniądze będą wsparciem lubelskich działań na Kubie. Po pierwsze wolontariusze organizują tam pomoc Kubańczykom poszkodowanym przez huragan Irma, a po drugie – jadą na trzymiesięczną misję. Jedna z wolontariuszek będzie na miejscu wspierać działania kubańskiego Kościoła w jego pracy ewangelizacyjnej i charytatywnej. Zachęcamy do wsparcia
  2. .W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, wspomnienie pierwszych Polskich męczenników: Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

– w piątek, wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.

– w sobotę, wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny.

  1. Za tydzień, jak każdego 19 dnia miesiąca, zapraszamy na 18.00, na mszę św. w Intencji Ojczyzny. Mszy świętej przewodniczył będzie ks. Prałat Karol Serkis.
  2. Pamiętajmy, że z wiary w życie wieczne wynika troska o naszych bliskich zmarłych.
  • Podstawowy wyraz tej wiary i troski, to ofiarowane w ich intencji Msze św., w tym także tzw. Msze św. gregoriańskie czyli odprawiane przez 30 kolejnych dni za jednego zmarłego.
  • Druga forma – to modlitwa, szczególnie odmawiany wspólnie różaniec. W naszym kościele, różaniec za zmarłych, będziemy odmawiać w niedziele listopada o godz. 17.30. Już teraz, można przygotować kartki z imionami naszych zmarłych. Kartki wyłożone są na parapecie.
  • Trzecia forma pomocy zmarłym to odpusty cząstkowe lub zupełne czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie będzie można uzyskać dla naszych zmarłych m.in. do 8 listopada.
  1. Dziękujemy za ofiary na remont Kościoła: 540 zł.
  2. Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  3. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w sklepie „U Marka”. Są wolne intencje na mszach świętych w ciągu tygodnia.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania Niedzieli.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie