http://piotrajana.pl/?p=15272

Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła
5 listopada 2017

 

  1. XXXI Niedziela Zwykła. Ofiary zebrane do puszki przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, 6 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej odprawiona zostanie żałobna Msza święta w intencji zmarłych biskupów, prezbiterów i diakonów archidiecezji lubelskiej.

– w czwartek, Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– w piątek, wspomnienie Św. Leona Wielkiego.

– w sobotę, wspomnienie Św. Marcina Tours oraz rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  1. Za tydzień przed naszym kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w Lublinie będą prowadzić solidarnościową akcję. Zorganizują zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze będą wsparciem lubelskich działań na Kubie. Po pierwsze wolontariusze organizują tam pomoc Kubańczykom poszkodowanym przez huragan Irma, a po drugie – jadą na trzymiesięczną misję. Jedna z wolontariuszek będzie na miejscu wspierać działania kubańskiego Kościoła w jego pracy ewangelizacyjnej i charytatywnej. Zachęcamy do wsparcia
  2. Pamiętajmy, że z wiary w życie wieczne wynika troska o naszych bliskich zmarłych.
  • Podstawowy wyraz tej wiary i troski, to ofiarowane w ich intencji Msze św., w tym także tzw. Msze św. gregoriańskie czyli odprawiane przez 30 kolejnych dni za jednego zmarłego.
  • Druga forma – to modlitwa, szczególnie odmawiany wspólnie różaniec. W naszym kościele, różaniec za zmarłych, będziemy odmawiać w niedziele listopada o godz. 17.30. Już teraz, można przygotować kartki z imionami naszych zmarłych. Kartki wyłożone są na parapecie.
  • Trzecia forma pomocy zmarłym to odpusty cząstkowe lub zupełne czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie będzie można uzyskać dla naszych zmarłych m.in. do 8 listopada.
  1. Od dzisiejszej niedzieli, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 15.00 będzie sprawowana msza święta intencji ofiarodawców, a w każdą środę o godz. 18.00 będzie msza święta zbiorowa do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  3. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w sklepie „U Marka”. Są wolne intencje na mszach świętych w ciągu tygodnia.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania Niedzieli.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie