Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła – 19 września 2021 r.

 

  1. XXV Niedziela Zwykła. Dziś na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – święto św. Mateusza, Ap..

– w czwartek – wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny.

  1. 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
  2. Do końca września br. w Polsce trwa spis powszechny. Zachęcamy wszystkie osoby, które jeszcze nie wzięły w nim udziału, by dopełniły tego obowiązku przez internet lub z pomocą ankietera.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła: 5×10; 1×20, 2×100, 1×200 zł. Dziękujemy narzeczonym za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  4. Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  5. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi gości.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania niedzieli.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie