Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie Kościoła Rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła
26 sierpnia 2018 r.

 

  1. Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Komunikat Abp Stanisława Budzika

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Czterdzieści lat temu miała miejsce koronacja Cudownej Figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Odbyła się ona w siedemsetlecie objawień, 10 września 1978 r., dwa tygodnie po wyborze papieża Jana Pawła I i pięć tygodni przed wyborem na Piotrowy tron arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły. Koronacji dokonał biskup lubelski Bolesław Pylak. Mimo deszczowego dnia na placu Maryjnym zgromadziły się tysiące wiernych z diecezji lubelskiej i z sąsiednich diecezji.

Główne uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 2 września. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Homilię wygłosi ksiądz biskup radomski Henryk Tomasik.

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 8 września, zgromadzimy się na Górze Chełmskiej, wdzięczni za ogłoszenie 30 lat temu tamtejszej świątyni Bazyliką. O godz. 11.30 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza  z Mińska na Białorusi, który wygłosi także Słowo Boże.

W obu sanktuariach podziękujemy za ofiarną pracę rolników i sadowników. Pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dzieło stworzenia powierzone trosce i odpowiedzialności człowieka.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Moniki.
  • We wtorek – wspomnienie św. Augustyna.
  • W środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Dziękujemy za ofiary na remont naszego Kościoła: 1×10 zł, 1×20 zł, 6x50zł, 1x100zł. Dziękujemy wspólnocie parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku za złożone ofiary w niedzielę 19.08.2018 r., w kwocie 7908 zł. Dziękujemy również za przekazane na remont Kościoła, dwie złote obrączki. Bóg zapłać.
  2. Mieszkańców Miasta Lublin serdecznie zapraszamy 28 sierpnia br. /wtorek/ na godz. 20. do katedry lubelskiej na koncert pt.: „Witamy wszyscy niepodległość i 11 listopada. Wstęp wolny.
  3. Jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  4. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w sklepie „U Marka”.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdecznie życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego świętowania Niedzieli.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie