100-amazonki-212x300

100 projektów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski to inicjatywa ogólnopolskiej sieci sklepów Biedronka realizowana we współpracy z Caritas Polska. Jej głównym założeniem jest sfinansowanie 100 projektów wspierających zarówno wolontariuszy rozwijających umiejętności wsparcia osób potrzebujących, dających im szansę na rozwój osobisty i zawodowy w kierunku liderów lokalnych, rozwoju kompetencji miękkich polegających na umiejętności budowania relacji z osobami wykluczonymi, starszymi, potrzebującymi wsparcia jak również osoby potrzebujące, zagrożone wykluczeniem społecznym, poprzez budowę współpracy międzypokoleniowej.

W ramach inicjatywy Caritas Archidiecezji Lubelskiej uzyskała finansowanie trzech projektów skierowanych do seniorów, uczniów – podopiecznych Caritas oraz Amazonek. Są nimi:

Aktywne mimo wszystko – skierowany do Amazonek z Krasnegostawu.

Międzypokoleniowe korepetycje – wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej od początku roku szkolnego udzielali korepetycji podopiecznym, teraz do projektu zapraszamy seniorów, nikt nie ma w sobie takiego ciepła i doświadczenia życiowego.

Pomagajmy nie szkodząc – skierowany do osób w wieku 60+, chcących uzyskać lub podnieść swoje umiejętności czy kwalifikacje opiekuńcze do pracy czy pomocy z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi.

© 2016 Kościół św. Piotra w Lublinie