Nauki przedmałżeńskie – forma weekendowa.

Przygotowanie narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa w sytuacjach nadzwyczajnych

Kalendarz przygotowania do sakramentu małżeństwa:

  • 21-22 i 28-29 kwietnia –  brak wolnych miejsc
  • 5-6 i 12-13 maja –  brak wolnych miejsc
  • 19-20 i 26-27 maja –  brak wolnych miejsc
  • 2-3 i 9-10 czerwca
  • 16-17 i 23-24 czerwca
  • 7-8 i 14-15 lipca
  • 21-22 i 28-29 lipca
  • 4-5 i 11-12 sierpnia
  • 18-19 i 25-26 sierpnia

ZANIM DOKONASZ ZAPISU PRZECZYTAJ PROSZĘ PONIŻSZE INFORMACJE

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa narzeczonych będących w sytuacjach nadzwyczajnych odbywa się w czasie 2 weekendów.

Forma weekendowa przygotowania do sakramentu małżeństwa jest płatna. Koszt od pary wynosi 150 zł. (wpłata na pierwszym spotkaniu). Przepraszamy, ale od maja opłata będzie wynosiła 200 zł.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej przy kościele św. Piotra Apostoła w Lublinie przy ul. Królewskiej 9. (Kościół pojezuicki). Zajęcia kończą się o godzinie ok 14.00. Prosimy o punktualność.

W ramach przygotowania uczestnicy mają dzień skupienia oraz spotkania z doradcami życia rodzinnego. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów i wykładów, prowadzona jest praca w grupach oraz spotkaniach indywidualnych z parami.

W niedzielę, w ramach nauk, jest przewidziany udział w Eucharystii.

Z racji ograniczonej liczby miejsc należy wcześniej zapisać się na wybrany termin. Najlepiej można to uczynić mailowo lub telefonicznie (wysyłając sms z podaniem imion i nazwisk narzeczonych oraz terminem który Was interesuje – zapisanie potwierdzimy tą samą drogą odpisując na Waszą wiadomość). W razie pytań lepiej zadzwonić niż rozpisywać się w mailu.

Na pierwsze spotkanie para przynosi ze sobą skierowanie na nauki w formie weekendowej z jednej parafii (najlepiej tej, gdzie zamierzają zawrzeć związek małżeński). Skierowanie to nie jest to samo co indeksy z miejscem na pieczątki.

Kontakt:
bs501676583@gmail.com
ks. Bogusław Suszyło 501676583 (proszę nie dzwonić w niedzielę)

 

 

 

Wzór skierowania

Można pobrać TUTAJ lub skopiować poniżej.

 

(Pieczęć adresowa parafii)                                                                                      Lublin, ………… 20….. r.

 

Kościół pw. św. Piotra Apostoła

Ul. Królewska 9

20-109 Lublin

 

 

Uprzejmie proszę o przyjęcie na przyśpieszone katechezy przedmałżeńskie narzeczonych: ………………………………………………………………………..

Przyczyna: ……………………………………….…………………………..

 

l.s.                                                                                                                       ……………………………….